top of page
eso_logo-1.gif

Geçmişten, geleceğe Ege Sistem Okulları,

Yaşam boyu öğrenme bilinciyle, potansiyellerini en üst düzeyde eyleme dönüştürmeyi ve yetkinliklerini geliştirmeyi ilke edinen, Türkçe'nin yanında hedef diller olan İngilizce ve Almanca'yı dil standartlarına göre kullanan, erken yaştan itibaren müzik, beden uyumu, estetik gibi kavramları içselleştiren; akademik birikimlerinin yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal becerileri gelişmiş; düşünce ve ifade özgürlüğünü benimseyen, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimleri ışığında evrensel ve ulusal gelişmelerin farkında olan, insana, doğaya ve tüm kültürlere hoşgörülü, saygılı ve anlayışlı; özgüveni yüksek; çağdaş bilgi toplumunun gerektirdiği yetkinliklere sahip ve geleceği şekillendiren liderler olacak öğrenciler yetiştirmek üzere, tüm eğitim basamaklarımızda uluslararası kalite normlarında eğitim vermek temel varlık nedenimizdir.

KÖKLÜ EĞİTİM, KALICI BAŞARI

IMG_3716_edited.jpg

Öğretim yılı okulumuzda iki hafta önce başlar. Öğrencilere okula geldiği ilk günde ''Unutmadım-Aklımda Sınavı'' uygulanır. Bu sınav ile öğrencinin önceki yıllara ait kazanımları değerlendirilir. Eksik oldukları, unuttukları kısımlar ile ilgili hatırlatmalar yapılarak dönem başlar. 1. sınıfa başlayacak olan öğrencilerimize bu süreçte ''Metropolitan Okul Olgunluğu Testi'' uygulanır. 

Okulumuzda Dil Eğitimi

Anaokulundan itibaren uygulanan dil eğitimi ile İngilizceyi hem güçlü bir teorik altyapı ile hem de hayatın her alanında pratikte kullanabilen öğrenciler yetiştirecek olan okulumuzda Cambridge Esol (uluslararası sertifika sınavları) uluslararası geçerliliği olan bağımsız merkezler tarafından online olarak yılda üç kez uygulanır.

Okulumuzun Vazgeçilmezi: Değerler Eğitimi

İnsanların davranışlarını duygu ve düşüncelerini değer yargıları şekillendirir. Değerler eğitimini okulumuzda, eğitimin 

her aşamasında temel amaç haline getirmek güçlü karakteri olan, saygın ve saygılı bireyler yetiştirmek okulumuzun temel amaçlarındandır.

Bilgisayar Destekli Bireyselleştirilmiş Eğitim

  • Bireyselleştirilmiş öğretim programlarında kullanılan bilgisayar teknolojisi kitap yığınları ile boğuşmak yerine interaktif bilgi akışı ile doğru bilgiye hızla ulaşmayı sağlar.

  • Güvenilir ders içerikleri, sorular, sınavlar, online paylaşımlar öğretmenler tarafından öğrencilere yönlendirilir. Böylece bilgisayar üzerinden öğretmen öğrenci diyaloğunun sürekliliği sağlanır.

  • Öğrenci bireysel çalışma ortamında güvenilir ve ilgi çekici kaynaklarla eksiklerini görür.

  • Öğretmeni tarafından yönlendirilen ödevleri ve konu anlatımlarını takip eder.

  • Bu sistem üzerinden veli, öğrenci kazanım bazlı ölçme-değerlendirme sonuçlarına da doğrudan ulaşır.

  • İnteraktif öğrenme ile sağlanan yoğun çalışma ve iyi bir planlama ile okulumuzda sosyal faaliyetlere de zaman kalır.

Mutlu Okul

Cumartesi:

Sınav gruplarında (8 & 12. sınıflarda) cumartesi günleri 09:00-14:00 saatleri arasında programlı dersler ve sınav uygulamaları yapılırken ara sınıfların sosyal kulüp faaliyetleri planlanır. öğrencilerimiz en az bir sosyal kulübe üye olurlar. Ara sınıf öğrencilerimizin cumartesi günleri velileri ile katılabileceği atölye etkinliklerimizle okulumuzda renkli, eğlenceli hafta sonları geçiririz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NEDEN EGE SİSTEM ?
bottom of page