top of page
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DİL ÖĞRENMENİN ÖNEMİ
2877597.jpg

   Bu dönemde çok lisana sahip olmak sadece önemli olmaktan çıkıpi çok daha fazlası haline geldi. Kendi anadiliniz dışında yabancı bir dil biliyor olmak aşırı yararlı bir duruma sahiptir. Finansal açıdan da sosyal açıdan da yabancı bir dilde iletişim kurabiliyor olabilmek, insanlarla ''gerçek'' anlamda bir bağ kurabilmenizi ve dilinizin anlaşılır olmasını sağlar.

Neden Yabancı Dil Öğrenmeliyiz? 

   Yabancı dil öğrenmek size iş imkanları sağlar. İşte güçlü, ayakları yere basan bir dayanak geliştirmek ve bunu sürdürebilmek, global ekonomide temeldir. Eğer yabancı müşterilerinin psikolojisini ve dillerini anlayabilirse, bu karşı tarafa daha iyi ulaşabilmeyi sağlar. Bu sebeple çoğu firma, yabancı dil becerileri olan adaylar arar. Eğer halihazırda çalışıyorsanız, yabancı dil bilmek özel kabullere ve promosyonları da beraberinde getirebilir. Bir işveren olarak bu durum; elemanlarınızı teşvik ederek onlarında verimini arttıracak, müşteri hizmetlerini geliştirecek ve firmanızın gelirini arttıracaktır. 

   Finansal kazanımların yanı sıra, yabancı bir ağız/lehçe öğrenmek gezginlere eşsiz bir tecrübe sunabilme niteliği taşımaktadır. Dünyanın farklı bölümlerini keşfetmeyi, değişik kültürleri, yerleri ve yaşam biçimlerini öğrenmeyi seven insanlar için yerel dil, bakış açınızı tamamen değiştirebilecek ufuk açıcı tecrübelere vesile olabilir. Yerleri kolayca bulabilir, yön sorabilir ve hatta yemek bile söyleyebilirsiniz. Yabancı bir dil konuşabiliyor olmak size ülkenin kültürüne dair daha iyi bir anlayış verir. Yeni insanlarla tanışmanıza, yeni arkadaşlar edinmenize, eğlenip keyif alırken, insanlarla daha özgür bir şekilde iletişim kurabilmenize olanak sağlar.

   Neden yabancı dil öğrenmemiz gerektiğinin bir başka sebebi ise bunun; bilişsel ve analitik becerileri arttırıyor olmasıdır. Yabancı dil öğrenmek meşakatli bir süreçtir ve birçok farklı zihinsel egzersizi içerir. Bireysel boyutta ise kişiliği geliştirir ve öz saygınızı arttırır. Dil fakültelerine duyulan ihtiyaç; öğrencilerde yabancı dil öğrenmeye yönelik ilginin fazlalaşmasına bağlı olarak arttı. Halkla ilişkiler bölümünde çalışan insanların birçok farklı gruptan kişilerle ortak işbirliği içinde olması gerekir. Yabancı dil konuşabiliyor olma kabiliyeti de daha iyi iletişim kurabilme ve hizmet edebilmelerine olanak sağlar.

   Bir sonraki önemli karar ise; Fransızca, İspanyolca, Almanca ya da İtalyanca gibi birçok dil arasından hangisinin öğrenileceğini seçmektir. Bir dili belirli bir sebepten ötürü öğrenmiş olsanız da, ilginiz dışında öğrenmiş olsanız da, bu durum uzun süreli başarıyı da beraberinde getirecektir. Size, kendiniz açmadan önce yeni yollar açacaktır. Ne kadar çok dil bilirseniz, kendinizi o kadar iyi ifade edersiniz.

 

 

TELEFON

Tel: +9 0507 690 25 01 / +9 0507 690 03

E-POSTA
ADRES

431 Sokak No:18 Güzelbahçe-İZMİR 35140

bottom of page